Kumlama Kabinleri

Kumlama Kabinleri içerisine konan malzemenin elle veya otomatik olarak kumlanmasının yapıldığı kapalı çevrimli sistemlerdir.

Bu sistemde basınçlı hava yardımı ile nozul veya tabancadan püskürtülen abrasif; malzeme üzerinde iş yaptıktan sonra kabin altındaki bölgeden emilerek siklondan geçirilir. Burada iş görmeyecek boyuta gelen partiküller toz filtrelerinin bulunduğu toz tutma ünitesine yönlendirilirken, iş görecek iri tanecikler siklon altından tekrar sisteme dahil olarak çevrimi tamamlarlar. Kabin sistemleri emişli tip(suction type) ve basınçlı tip (pressure type) olarak iki tiptir.

Emişli sistemde tabanca mevcut olup yaptığı tahribat ve temizlik basınçlı sisteme göre daha azdır. Bu nedenle soft sistemde denilebilir. Basınçlı sistemde nozul bulunur ve yaptığı pürüzlendirme daha fazladır.

Standart kumlama kabinlerimiz M-110, M-120, M-140, M-145 olup değişik ebatlarda imal edilmektedir. Bunların dışında müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda imal ettiğimiz “Otomatik Kalıp Kumlama”,”Otomatik Tencere Kumlama”,”Otomatik Namlu Kumlama”,”Otomatik Profil Kumlama” kabinleri özel olarak dizayn edilmiş kabinlerimizden bazılarıdır.